Dla ułatwienia operacji, ta witryna wymaga zainstalowania plików cookies na twoim komputerze. Czy wyrażasz na to zgodę? Wiecej informacji
Szeroka kosiarka do niedojadów

Kosiarki do niedojadów - TRT/ATR

Szeroka kosiarka do niedojadów

Charakterystyka

Szer. robocza (m)

2,20 → 7,50

Typ

Kosiarka

Liczba rotorów

2x3 / 3
Uwagi ogólne

Uwagi ogólne

Kosiarka do niedojadów TRT pracuje podobnie jak model TR, który nie tylko rozdrabnia, ale także rozrzuca trawę, w ten sposób zmieniając niedojady w nawóz. Rozdrobnione resztki są bardzo dobrze przyswajane przez cielęta i krowy zasuszone.

Kosiarka TRT jest zaczepiana z tyłu i można ją połączyć z modelem ATR zaczepianym z przodu. Centralna rama pozwala na rozkładanie na obie strony, a w zestawieniu z modelem czołowym ATR 270, szerokość robocza wynosi 7,50 m.
Koszenie...

Koszenie...

Na pastwisku bydło omija niektóre rośliny - gdy są one zdeptane, zniszczone lub mają niemiły zapach. Te “niedojady” są bezwartościowe jako pasza i mogą pozostawać na pastwisku przez cały rok, ponieważ bydło ominie je także przy kolejnym wypasie. Obniżają one także jakość trawy i wydajność łąki.

Opłaca się więc ich koszenie, aby pobudzić szybkie i regularne odrastanie pastwisk. Dzięki temu nie trafią one do kiszonki, a pasza będzie miała lepszą jakość i będzie łatwiej przyswajana przez bydło (0,5 - 1 kg suchej masy zjadanej dodatkowo przez jedną krowę), a w efekcie będzie mniejsze zapotrzebowanie na koncentraty.

Poza tym koszenie niedojadów zabezpiecza pastwiska przed rozwojem chwastów i pasożytów. Daje ono więc hodowcy spore korzyści.

Również argumenty techniczne przemawiają za kosiarką do niedojadów, gdyż cechuje ją łatwa regulacja wysokości cięcia, solidność i niezawodność, jak również niewielkie wymagania w zakresie konserwacji.
Drobne i wentylowane cięcie

Drobne i wentylowane cięcie

Aby wykonać cięcie dobrej jakości, JOSKIN opracował luźne, ruchome i samochowające noże, które cofają się w zetknięciu z trudniejszą przeszkodą.

Takie rozwiązanie techniczne oszczędza napęd i zapewnia ciągnikowi maksymalne zabezpieczenie przeciwko wstrząsom. Duży odstęp między nożami i ramą umożliwia obieg powietrza i mieszanie ciętej masy bez ryzyka przerw w pracy czy zapychania..

Ruch śruby napędzającej noże zasysa rośliny ku górze. Dzięki czemu cięcie jest wydajne, drobne i płynne. Jest DOBRZE WENTYLOWANE! Trawa jest drobno rozrzucana za sprawą deflektorów umieszczonych w obudowie.
Pozycja tylna

Pozycja tylna

TUZ pozwala na transport maszyny podczas przejazdów. Jednakże podczas pracy maszyna jest ciągnięta, po zaczepieniu tylko w 2 dolnych punktach, trzeci pozostaje wolny. Taka budowa pozwala kosiarkom dostosować się do ukształtowania powierzchni podłoża.
Pozycja przednia

Pozycja przednia

Taką samą płynność ruchu maszyny podczas koszenia zachowano w czołowych kosiarkach do niedojadów. Zaczepiane są one przy pomocy centralnej belki, która ciągnie przód maszyny, a tył kosiarki opiera się na płozie. Maszyna może w ten sposób swobodnie "płynąć" po ziemi zachowując z nią stały kontakt, a dzięki podwójnej sprężynie zaczepu, jej ruch jest bardzo miękki i lekki.
Zobacz więcej szczegółów
Charakterystyka
Charakterystyka
Komponent
Stal HLE
Wał przekaźnikowy
Zaczepianie z przodu (ATR) 1.000 t/min
Zaczepianie z tyłu (TRT) 540 obr./min
Napęd
Pasy
Kontakt z podłożem
Płozy 150 mm i ocynkowany(e) talerz(e) Ø 330 mm
Blaszane osłony
Z tyłu (przygotowanie do łańcuchów przeciw odrzutom)
Zaczep
Ø 28 mm
Modele

Zdjęcia

Kosiarki / Rozdrabniarki
Kosiarki / Rozdrabniarki
Kosiarki / Rozdrabniarki
close
joskin