Dla ułatwienia operacji, ta witryna wymaga zainstalowania plików cookies na twoim komputerze. Czy wyrażasz na to zgodę? Wiecej informacji

Dostępne wyposażenie

Rozrzutniki obornika

Osie skrętne

Osie skrętne
Osie skrętne

Aby poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy, można wybrać system osi nadążnej lub skrętnej wymuszającej.

Oś nadążna (skrętna przy jeździe do przodu)
Oś nadążna (skrętna przy jeździe do przodu)

Oś nadążna (w 50 % skrętna)

Wolna (lewa) / Zablokowana (prawa)

Oś skrętna wolna lub nadążna, ustawia się zgodnie z kierunkiem jazdy ciągnika. Obszar skrętu wynosi +/- 15°, zależnie od rozmiaru opon.

Podczas jazdy po drodze (> 15 km/godz.) lub na biegu wstecznym, urządzenie hydrauliczne zapewnia silną blokadę i doskonale utrzymuje tylną i przednią oś w jednej linii, gwarantując bezpieczeństwo ciągnika i maszyny. Amortyzator zapewnia stabilność osi nadążnej, zapobiegając jej zbyt dużym drganiom.

Podwójna oś nadążna (skrętna przy jeździe do przodu i do tyłu)

Oś nadążna samokierująca proponowana przez firmę JOSKIN daje możliwość zachowania zalet klasycznej osi nadążnej zarówno podczas jazdy do przodu jak i do tyłu!

Czujnik umieszczony na osi identyfikuje kierunek jazdy pojazdu i umożliwia systemowi automatyczne blokowanie jednego z dwóch siłowników, aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie osi. Przy takiej konfiguracji nie jest potrzebna żadna ingerencja użytkownika, gdyż oś nadążna automatycznie funkcjonuje w sposób niezależny, zarówno podczas jazdy naprzód jak i wstecz.

Podwójna oś nadążna (skrętna przy jeździe do przodu i do tyłu)
Oś (osie) skrętna wymuszająca (skrętna do jazdy do przodu i do tyłu)
Oś (osie) skrętna wymuszająca (skrętna do jazdy do przodu i do tyłu)

Oś skrętna wymuszająca (w 100 % skrętna)

Wymuszająca (lewa i prawa)

Oś skrętna wymuszająca stanowi ważny organ zabezpieczający, gdyż utrzymuje pojazd w linii jazdy ciągnika. Pojazdy trójosiowe JOSKIN są standardowo wyposażone w dwa systemy skrętne wymuszające (pierwsza i ostatnia oś) do jazdy naprzód i wstecz.

Siłownik osi jest sterowany siłownikiem odbiorczym połączonym z ciągnikiem za pomocą drążka sprzęgającego z zaczepem szybkim. Jest on mocowany do dyszla za pośrednictwem przegubu kulistego i w ten sposób steruje układem hydraulicznym uruchamiającym siłownik kierunkowy. System jest zrównoważony dzięki siłownikom wyrównawczym, które działają z taką samą siłą w obu kierunkach. Układ jest wyposażony w centralę regulującą, zawierającą manometr, dwa akumulatory z azotem, zawór wyrównujący i układ regulujący.

Dzięki działaniu systemu samokorygującego, automatycznie wyprowadzającego pojazd z koleiny, system skrętny wymuszający wydaje się być najpewniejszy i najbardziej zwrotny.

Elektroniczne systemy skrętne wymuszające (oś skrętna do jazdy do przodu i do tyłu)

Elektroniczne systemy osi skrętnych także wykorzystują siłowniki hydrauliczne na osiach i zachowują ten sam punkt zaczepiania do ciągnika co tradycyjne modele, ale steruje nimi mikrokomputer za pośrednictwem kątowego czujnika na dyszlu. W przeciwieństwie do innych systemów, te układy dostosowują kąt skrętu w sposób proporcjonalny do prędkości. W ten sposób przyczepa jest stabilna podczas przejazdów drogowych i jest bardzo zwrotna podczas manewrów.

Podsumowując, mają one następujące zalety:
- zwrotność i stabilność (jeśli rośnie prędkość, zmniejsza się kąt skrętu i blokada przy prędkości 50 km/godz.);
- brak działania sił między ciągnikiem i ciągniętym pojazdem, zwłaszcza na biegu wstecznym;
- możliwość kierowania przyczepą w trudnej sytuacji, dzięki sterownikowi w kabinie (w opcji).

Elektroniczne systemy skrętne wymuszające (oś skrętna do jazdy do przodu i do tyłu)