Dla ułatwienia operacji, ta witryna wymaga zainstalowania plików cookies na twoim komputerze. Czy wyrażasz na to zgodę? Wiecej informacji

Dostępne wyposażenie

Wielofunkcyjna skrzynia

Układ jezdny

Układ jezdny

Wybrane układy jezdne

Układy jezdne firmy JOSKIN zostały tak zaprojektowane, aby w każdej sytuacji i bez względu na rodzaj pojazdu, spełniały kryteria niezawodności, stabilności, komfortu i bezpieczeństwa na drodze, i na polu.

Wózek jezdny Roll-Over

Podwójna oś z wózkiem Roll-Over zapewnia, dzięki swej budowie, dodatkowy system zawieszenia kół i większą powierzchnię kontaktu z podłożem. Wózek składa się z 2 osi połączonych parabolicznymi piórami resorów, zamontowanych na ramie w środkowym punkcie. Umożliwia to zniwelowanie nierówności terenu (do +/- 240 mm).

Z uwagi na położenie linii osiowej pod resorami i podwyższone ułożenie osi nad końcami piór, otrzymuje się linię uciągu, która popycha przednią oś nad przeszkodą. Dzięki temu potrzebna jest mniejsza siła napędowa. Dlatego system ten jest zalecany w przypadku intensywnego użytkowania na nierównym podłożu.

JOSKIN sam produkuje swoje wózki jezdne, co pozwala nam dostarczać klientom wózki "na miarę" do ich pojazdów. Odstęp między piórami resorów i kwadrat osi to elementy dopasowywane do każdej maszyny. Poza tym, wszystkie wózki jezdne JOSKIN są przykręcane i przestawne.

Wózek jezdny Roll-Over
Tandem / Tridem: Opis układu Tandem z klasycznym mocowaniem widełkowym
Tandem / Tridem: Opis układu Tandem z klasycznym mocowaniem widełkowym

• Niski koszt
• Niewielkie ugięcie (+/- 8 cm)
• Konieczna większa siła napędowa:
- potrzebna większa moc
- większe zużycie
• Niewielkie możliwości pokonywania przeszkód

• Cały ciężar pojazdu spoczywa na jednej osi!
• Przeciążenie kół i osi
• Maksymalny nacisk na pióra resorów
• Nadmierne naprężenia na podstawach resorów, elementach osiowych, itp.

Aby wyeliminować te elementy, JOSKIN opracował własny hydrauliczny układ jezdny: Hydro-Tandem + Hydro-Tridem.

Tandem / Tridem: Opis układu Tandem z klasycznym mocowaniem widełkowym
Hydro-Tandem / Hydro-Tridem
Hydro-Tandem / Hydro-Tridem

Prostota, duże ugięcie i stabilność to trzy najważniejsze cechy układu jezdnego Hydro-Tandem / Hydro-Tridem. Łączy on w sobie zalety systemu z osiami, które mogą być z łatwością przeciągane nad przeszkodami i systemu z osiami półniezależnymi. W zawiązku z tym możliwe jest tak duże ugięcie (do ok. 250 mm).

Dzięki budowie wózków Hydro-Tandem/Hydro-Tridem JOSKIN, nacisk na podłoże doskonale rozkłada się na poszczególne koła. Ulega ono mniejszemu ugniataniu, co pozwala oszczędzić jego strukturę. Wiąże się to ze znaczną poprawą ogólnej stabilności pojazdu. Każda z osi jest ciągnięta przez resory połączone z elementem mocującym, znajdującym się przed całością.

Cztery lub sześć siłowników hydraulicznych jest umieszczonych, po dwa lub po trzy, z obu stron ramy. Siłowniki po tej samej stronie są połączone między sobą w układ zamknięty, a przepływ oleju odbywa się na zasadzie naczyń połączonych. Niezależność układów po obu stronach pojazdu, w połączeniu z nieściśliwymi właściwościami oleju, zapewnia doskonałą stabilność boczną i zapobiega kołysaniu wzdłużnemu. Dzięki temu pojazd mniej się przechyla na zakrętach i pochyłościach.

Podnośnik pierwszej osi jest standardowo montowany we wszystkich pojazdach Hydro-Tridem.

Hydro-Tandem / Hydro-Tridem